Kuidas hoolitseda oma vanema koera eest| Eukanuba

Teie vanema koera eest hoolitsemine

Sinu koer on koos sinuga palju läbi elanud, on oluline, et tead, mis on parim sinu koerale ka tema kuldses eas. Siin on mõned näpunäited kuidas hoolitseda oma ustava sõbra eest.

Kui hästi su koer vananeb?

Kõik koerad on erinevad ja nende eluiga erineb sõltuvalt tõust ja paljudest teistest faktoritest. Ehkki teate kui vana Teie koer on, on palju raskem teada kui hästi ta vananeb.

Loomaarst kontrollib koera füüsilist seisundit. Enamus koeri näitavad vananemismärke ligi seitsmeaastaselt (väiksed ja keskmised tõud) ja ligi viieaastaselt (suured koeratõud). Esimesteks märkideks võivad olla tuhm või kuiv karv, kuiv nahk, liigeste jäikus, energia kadumine, kaalu kasv, suurenenud vee tarbimine, seedimise probleemid või lihaste kadu.

Nii geneetika kui ka keskkond võivad mängida suurt rolli selles kui kiiresti Teie koer vananeb, kuid ka Teil on suur mõju koera tervisele. Kvaliteetne koeratoit, mis on kohandatud koera vajadustele vastavalt tema eluetapile, võib olla abiks säilitamaks optimaalset keha seisundit.

Õige toitumine vananevale ja seeniorkoerale

Igas vanuses koerad vajavad samu põhitoiteaineid, kuid vananemise käigus võivad nad vajada erinevaid koguseid kindlaid toiteaineid, mis nende tervist toetavad.

See, mis eas Teie koer jõuab "küpsesse" või "eakasse" eluetappi, sõltub suuresti koera tõu suurusest, umbkaudselt - küpses eas on koer alates 7-aastast ja eakas alates 9-st eluaastast.

Siin on näpunäited millega arvestada vanemale koerale toidu ostmisel:

  • Kvaliteetne valk:Koeratoit peab koosnema peamiselt valgust. See peab olema pigem loomne valk nagu kana, mitte taimne valk. Valk on oluline kehale, et säilitada lihasmassi.
  • Rasv:Valige toit, mis sisaldab vähemalt 10% rasva. Rasv toetab tervet nahka ja karvkatet; samuti täidab keha rasvhapete vajaduse. Ärge kunagi vältige rasva täielikult.
  • Kiudained:Valige kaubamärk, mille toidud sisaldavad mitte rohkem kui 5% kiudaineid. Kiudained aitavad säilitada soolestiku tervena ning aitavad kaasa vajalike toitainete imendumisel.
  • Antioksüdandid:Need targad molekulid kaitsevad immuunsüsteemi eemaldades kehast vabu radikaale, mis kahjustavad rakkude membraane ja DNA-d.

Muutused vanema koera söögiisus

Koera vananemisel võib muutuda ka tema huvi söömise vastu. Nad ei pruugi kulutada sama palju energiat nagu varem, nii et nende söögiisu loomulikult väheneb. Põhjuseid isu kadumiseks võib olla mitu, ka näiteks probleemid suu ja hammastega, nii et kui Teie koera käitumine järsku muutub, kõige parem on viia ta loomaarsti juurde.

Eaka koera toitmise võtmeks on leida hea toiteainete sisaldusega toit, mis meeldib ka Teie koerale. Leidke toit, mis aitab minimaliseerida probleeme liigeste, hammaste ning seedimisega.

Vanemate koerte ajastatud söötmine

Kuna vanemad koerad söövad tavaliselt vähem kui nende nooremad sõbrad, võib abiks võib olla koera söötmise jagamine kaheks või kolmeks söögikorraks. Proovige näiteks hommikust ja õhtust söötmist või traditsioonilist hommikusööki, lõunat ja õhtusööki.

Kindlatel aegadel söötmine mõjub koerale paremini ning lisaks on toit värskem ja koerale atraktiivsem. Ajastatud söötmine mõjub hästi ka ainevahetusele, mis omakorda aitab säilitada koera ideaalset kehakaalu. Vanuse järgi võib Teie koer küll olla pensionieas, kuid nende keha ei pruugi veel olla.

EUKANUBA on viinud läbi ulatusliku uuringu päris koertega , mis näitab, et meie toidud, koos õige hooldusega, võivad aidata koeral elada tõu keskmisest elueast kauem*. Andes oma koerale toitu, mis on spetsiaalselt välja töötatud koera kindla elu etapi jaoks, aitab neil samuti tunda end nooremana.

Omajagu elu on ju veel ees.

*Erakordselt pikk eluiga labradoride seas(15,6 aastat) mis on +30% kauem kui tõu keskmine eluiga - 12 aastat.