Kas minu vananev koer vajab toidulisandeid? | Eukanuba

Kas vanemad koerad vajavad toidulisandeid

Me armastame vitamiine ja toidulisandeid, paljud meist võtavad erinevaid toidulisandeid igapäevaselt. Vitamiinid ja toidulisandid on viimastel aastatel väga populaarseks muutunud, kuid kas need on sama tähtsad ka koertele?

Vanemad koerad vajavad erinevat vitamiinide ja mineraalide tasakaalu kui nende nooremad sõbrad, kuid ei ole põhjust muretsemiseks oma vanema koera toitumise pärast. Andes oma koerale kvaliteetset toitu, mis sisaldab kõiki koerale vajalikke aineid, toetad tema optimaalset keha seisundit.

Oma koerale inimese toidu või toidulisandite andmine võib häirida koeratoidu toitainebalanssi. Need võivad takistada vajalikel toitainetel imenduda ning tekitavad seedehäireid ja isegi probleeme luude ja liigestega. Mõned toidud on koertele mürgised ja neid ei tohi neile kunagi anda, nagu näiteks sibul, avokaado, viinamari ja šokolaad.

Leidke toit mis on 100% täisväärtuslik ja balanseeritud. Mis tähendab, et see sisaldab kõiki koerale vajalikke toitaineid tervislikuks ja aktiivseks eluks ning Te ei pea koerale midagi lisaks andma.

Mis peab sisalduma vanema ja seenior koera toidus

Vanemas eas koerad, - ligikaudu 6-9 aasta vanuses sõltuvalt tõust ja suurusest, on oma elu keskeas. Nad võivad muutuda aeglasemaks võrreldes kutsika ja täiskasvanud koeraga ja nad vajavad teistsuguseid toitaineid. Samamoodi ka seenior koerad vanuses 9-11 aastat ja vanemad, vajavad palju rohkem valku, et hoida nende lihaseid tervena ning toetada nende organeid ja immuunsüsteemi.

  • Peamiseks koostisosaks peab olema kvaliteetne loomne valk (näiteks kana, lambaliha või kala), mitte taimne valk. Valk on vajalik keha ehitamiseks ja lihaste säilitamiseks, hoiab koera keha paindlikuna ja toetab tema liigeseid.
  • Rasv on oluline  kuna see on koerte peamine energia allikas. Toit peab sisaldama veidi vähem rasva kui noorte koerte dieet kuna vanemad koerad on vähem aktiivsed. Rasv aitab säilitada nahka ja karvkatet tervena ning annab olulisi rasvhappeid.
  • Probiootikumid: FOS(fructooligosaccharides) on üks probiootikumide tüüpidest. Aitab säilitada tervet seedimist ning samuti toetab immuunsüsteemi.
  • Antioksüdandid. Kvaliteetne toitumine sisaldab antioksüdante E ja C vitamiine ning beta- karoteeni, mis toetavad immuunsüsteemi.
  • L-karnitiin  - toitaine, mis toimib kui looduslik rasvapõletaja ning aitab säilitada vanema koera optimaalset keha seisundit.
  • Toitained hammaste hoolduseks  – Toit, mis sisaldab hambaid puhastavaid mineraale, aitab vähendada hambakivi teket, hoida hambaid ja igemeid tervetena. Unikaalne EUKANUBA DentaDefense süsteem, mis on kasutusel kõikides täiskasvanud loomade toitudes - aitab säilitada hambaid tervete ja puhastena.