Esmakordne Koeraomanik| EUKANUBA

Uue kutsika omanik

Palju õnne uue kutsika puhul! Tervitada uut kutsikat oma kodus on suurepärane kogemus.  Eriline  lähedane  side, mis kujuneb Teie ja kutsika vahel kestab  nüüd terve elu.

Loomulikult, õpetate oma kutsikale  õiget käitumist, kuid lisaks sellele, on oluline, et Teie kutsikas tunneb, et teda armastatakse, et tal on turvaline tema uues kodus ning inimestega , kes on tema uus  pere.

Esiteks, alustame mõndade näpunäidetega, mis aitavad Teie kutsikal oma uue koduga harjuda.

 • Kutsikas tuleb koju tuua siis kui on vaikne ja teil ei ole külalisi. Samuti, valige päev, mil tegelete oma tavapärase igapäevaeluga. Esimese nädala jooksul uues kodus hakkate õpetama oma kutsikale kes on tema pere ning samuti õpetate usaldust Teie vastu.
 • Andke kutsikatele kast ja veidi isiklikku ruumi. See aitab tal tunda end turvaliselt ning ta hakkab tasapisi oma uut ümbrust avastama.
 • Jälgige oma kutsikat koguaeg ja mängige temaga mitu korda päevas. See aitab Teil kehtestada end kui liidrit.
 • Viige oma kutsikas õue mõne tunni tagant, kohe peale söömist, joomist, magamist ja mängimist(jälgige signaale nagu nuusutamine ja ringi tiirutamine). Ärge oma uut kutsikat kunagi karistage; pigem premeerige kui ta õigesse kohta tualetti läheb.

Teie kutsika sotsialiseerumine

Nagu ka lastel, ei ole kutsikatel sünnist saati olemas sotsiaalsed oskused, et elada koos oma perega, kas siis koera- või inimperega. Seega, peate kindlaks tegema, et Teie kutsikas ei ole mitte ainult sõnakuulekas, vaid ka sõbralik kõikide inimeste ja loomade suhtes. Siin on mõned soovitused millest alustada.

Kohtumine erinevate inimestega

Maailmas on palju erinevaid inimesi, seega on oluline, et Teie kutsikas oskab nendega suhelda. Te saate oma kutsikat premeerida, kui ta soovitud käitumist välja näitab.

 • Alustage sellest, et tutvustate kutsikale vaiksemaid sõpru enda kodus ja esialgu lühema aja jooksul. Kui külalised kutsikat tervitavad, siis peavad nad madalale kükitama ning laskma kutsikal ise nende juurde tulla. See annab kutsikale parema kontrolli tunde.
 • Kui Teie kutsikas harjub kodu külastustega, proovige viia teda koos parki jalutama või jooksma. Laske tal otsustada kellega kohtuda ja kui kauaks. Te ei soovi sundida oma lemmikut olukorda, kus ta tunneb hirmu (loomulikult, tehke kindlaks, et inimene, kelle juurde kutsikas läheb soovib seda, mõned inimesed kardavad koeri, isegi kutsikaid).
 • Tutvustage oma lemmikut erineva rassi, etnilise tausta, välimuse, ameti ja erinevas vanuses inimestega, sest mõned koerad võivad võõrastada inimeste suhtes, kes ei näe välja nagu Teie ja mis paistavad nende jaoks "ebatavalised"(postiljon tänab teid hiljem).

Lastega kohtumine

Teil ei tohiks tekkida probleeme julgustada oma lapsi uue kutsikaga mängima. Kuid siiski, soovite kindlasti esimestel kohtumistel lastega kohal olla. Isegi kui Teie peres ei ole lapsi, on vajalik, et kutsikas õpiks nendega suhtlema. Kui koer ei suhtle lastega varajases eas, võib tal hiljem areneda nende suhtes agressiivne käitumine. Väiksed lapsed, kes kihutavad ringi ja teevad palju lärmi võivad koeral vallandada jahiinstinkti, millega koer harjunud pole.

 • Lastele tuleb õpetada, et kutsikas ei ole mänguasi ega nukk, ning teda ei tohi puhkeolekus ja magamise ajal segada.
 • Kutsikat ei tohi järsult narrida. Sabast tirimine ja narrimine võib viia halbade harjumusteni nagu hüppamine ja isegi hammustamine.
 • Olge õrnad. Öelge lastele, et nad kutsika peale kunagi ei karjuks isegi kui ta teeb midagi valesti. Seletage, et koerad võivad müra peale ehmuda.

Teiste koertega läbi saamine

Isegi need kutsikad, kes on väga sõbralikud peavad õppima kuidas teiste koertega läbi saada. Kõige vähim mis võib juhtuda, et kohtute teise koeraga igapäevasel jalutuskäigul. Lubage koeral veidi nuusutada ja mängida, kuid tõmmake koer eemale kui ta tundub heitunud.

Teiste lemmikloomadega läbisaamine

Teie uus kutsikas ja Siiami kass võib olla ei saa kunagi parimateks sõpradeks kui vähemalt saate julgustada neid teine teist taluma. Alustage sellest, et hoiate uut lemmiklooma kastis, lubades vanal elanikul teda läbi võre "külastada". Pikendage tasapisi "külastuste" pikkust enne kui lubate neil näost näkku kohtuda.

Jälgige neid kohtumisi kuni olete kindel, et kõik läheb hästi. Pange tähele, kui hästi Teie kutsikas ka ei käituks, proovib ta siiski loomi taga ajada kuna ta soovib mängida. Võite lubada oma kutsikal teisi loomi nuusutada - hamstrid, küülikud või merisead on enda puurides ja tunnevad end seal turvaliselt.

Uute kogemustega toimetulek

Kõik mis teeb kõva häält, nagu tolmuimeja, auto või pesumasin, võib noorele kutsikale hirmus tunduda. Et hirmutamist vältida, tutvustage kutsikale uusi kogemusi samm sammult.

Laske tal vaikset eset iseseisvalt uurida. Seejärel, asetage kutsikas mõneks hetkeks turvalisele kaugusele esemest enne kui seda käivitate, nii et ta kuuleb mis häält see teeb. Pärast seadme väljalülitamist, seiske eseme kõrval ja kutsuge kutsikat enda juurde. Premeerige teda. Korrake seda harjutust pikendades hääle kestvuse aega. Lõpuks, kutsuge ta enda juurde, kui ese on sisse lülitatud. Siis ta näeb, et müratekitavad majapidamisesemed ei ole hirmsad.

Liituge  treeningkursustega kutsikatele et toetada järgnevat treenimist ning pakkuda tuge ja soovitusi mistahes probleemidega.

Kutsika emast eraldamise ärevuse leevendamine

Enamus kutsikatest harjuvad oma uue eluga väga kiiresti, kuid mõndadele on oma perest eraldumine väga vaevaline. Siin on mõningad soovitused:

 • Olge empaatiline Kutsikad, kellel esineb ärevus seoses perest eraldumisega, ei käitu halvasti ega ei ole pahatahtlikud. Ärge kutsikat kunagi karistage või isoleerige.
 • Andke kutsikale turvaline koht. Koera puurid või kastid on hea koht Teie kodus, kus kutsikas saab tunda ennast mugavalt ja turvaliselt.
 • Veenduge, et Teie kutsikas saab palju liikuda. Kui ta väsib ära, siis tõenäoliselt jääb ta magama ja ei hakka muretsema kus te olete.
 • Suunake tema käitumist. Peitke kutsika eest maiuse, et ta selle enne lahkumist avastaks või andke talle mänguasja enne kui ära lähete(seda peab tegema ka teistel aegadel, et kutsikas ei seostaks mänguasja ja maiust Teie lahkumisega).
 • Lahkuge kodust ja saabuge vaikselt. Püüdke kutsikat 10-15 minutit enne lahkumist ignoreerida, kui Teie hääl ja kehakeel "ütleb", et see pole midagi, siis nad ilmselt hakkavad seda uskuma.
 • Õpetage talle ära minekuid välja kannatama. Andke talle maiust ja seejärel lahkuge kodust mõneks minutiks. Ta hakkab seostama teie äraminekut hea käitumise ja premeerimisega. Pikendage äraoleku aeg järk järgult kuni kutsikas ära harjub.