Toetage koera immuunsüsteemi | Eukanuba

Kuidas toetada oma koera immuunsüsteemi

Mõned inimesed võtavad igapäevaselt erinevaid toidulisandeid selleks, et immuunsüsteemi tugevdada, kuid mida vajavad koerad, et nende immuunsüsteem püsiks tugev ning keha seisund oleks optimaalne?

Kui kutsikad  sünnivad on neil väga nõrk immuunsüsteem, nii et esimese 24h jooksul saavad nad emapiimaga ehk ternespiimaga suure portsu antikehasid. See tagab neile kaitse esimesteks elunädalateks. Täiskasvanud koeral on mustmiljon immuunrakke veres kuid esimese 3-4 kuu jooksul nende immuunsüsteem alles areneb.

Kvaliteetse  toidu andmine kutsikale toetab noorte kutsikate immuunreaktsiooni üliolulisel ajal ja paneb tugeva aluse pikaks ja terveks eluks.

Kõik antioksüdantidest

Antioksüdandid, mida toodab keha ise ja mis sisalduvad toidus, on väga olulised immuunsüsteemi jaoks. Antioksüdandid on olulised sest nad neutraliseerivad või blokeerivad vabu radikaale. Vabu radikaale toodab teie koera keha normaalne metabolism, nagu ka teisi immuunsüsteemi kaitsemehhanisme, siiski on nende ületootmine kahjulik.

Vabad radikaalid on seotud vananemisprotsessiga ning aitavad kaasa selliste haiguste tekkimisel nagu liigesepõletik ja vähk. Koeratoidu valikul tuleb jälgida vitamiin E ja C, betakaroteeni, tsinki ja seleeniumi sisaldust. Vitamiin E aitab parandada immuunsüsteemi funktsiooni ja vähendada koera immuunrakkude kahjustusi.

Probiootikumid

Teie koera immuunsus on tihedalt seotud tema seedimisega ning sellega, kui hästi tema keha omandab seda mida ta sööb, nii etterved seedeelundid aitavad võidelda teatud haigustega.

Lisaks ka vajalik kogus kiudaineid ja probiootikume on olulised, et soolestik püsiks terve, nii et valige toit, mis sisaldab selliseid probiootikume nagu fruktooligosahhariidid, mis aitavad kaasa kasulike bakterite kasvule.

Koera tervise säilitamine

EUKANUBA on kohaldatud toitumise ekspert aastast 1969, kõik EUKANUBA koeratoidud sisaldavad kõiki vajalikke toiteaineid, mida Teie koer vajab.