Kas tervisliku toitumise abiga saab karvapallide teket ennetada?

Enamik kasse, olgu siis looduses või Teie kodus, veedavad oma karvkatte hooldamisega palju aega. Seda tehes neelab ta palju karvu, mis satuvad seedesüsteemi. Kui karvapall ei liigu maost edasi, püüab kass selle köhides eemaldada.

Toit, millega toidate oma kassi aitab hoida karvapallid kontrolli all, hoides nii nende seedesüsteemi tervena.

Paljudel kassidel tekivad mingil hetkel karvapallid, kuid pikakarvalistel kassidel ja kassidel, kes ajavad palju karva, tekivad karvapallid eriti sageli. Kassidel, kes on karvapallide tekkele altid, aitab sagedane harjamine vähendada allaneelatavate karvade hulka vähendades nii karvapallide tekkimise ohtu.

Samuti võib aidata toitmine spetsiaalse toiduga, mille eesmärk on karvapallide tekkimise tõenäosuse vähendamine.

Miks on toitumine oluline?

Kassi toidus sisalduva kiudaine kogus määrab üldiselt, kui hästi ta saab karvapallidega hakkama. Õiget tüüpi kiud aitavad karvadel kergemini läbida seedetrakti, vähendades nii karvapallide moodustumise võimalusi.

Kvaliteetne loomne valk ja rasv annavad olulisi toitaineid naha ja karvkatte tervise jaoks. Naha ja karvkatte tervise säilitamine võib vähendada ülemäärast karvakaotust, karvahooldusel tekkinud karvade allaneelamist ja järelikult ka karvapallide moodustumist.

EUKANUBA spetsiaalne Hairball Control kuivtoit kassidele sisaldab suures koguses peedimassi, mis aitab karvadel liikuda läbi kassi seedetrakti, samuti on seal olemas kõik kassi tervisele olulised toitained ja vitamiinid.

Meie hairball control toit on 100% täisväärtuslik ja tasakaalustatud. Teil pole vaja oma kassi toita millegi muuga, tegelikult, teiste toitudega segamine võib vähendada selle toidu efektiivsust lahjendades karvapallide teket vähendavate toitainete tõhusust.