Optimaalne keha seisund pikemaks elueaks

Optimaalne keha seisund pikemaks elueaks

Teie koera parimas füüsilises seisundis hoidmine on võtmetähtsusega tagamaks, et tal on pikk ja tervislik elu. Aktiivsus ja toit, mida Teie koer sööb, on tema heaolu säilitamiseks eluliselt tähtis.

Koerad vajavad laias valikus toitaineid, et püsida suurepärases vormis ja nende toitumisvajadused on Teie omadest väga erinevad. Nii nagu energia, mida nad vajavad olemaks aktiivsed, vajavad nad ka spetsiaalseid vitamiine ja mineraalaineid, mis aitavad hoolitseda nende liigeste, naha, karvkatte ja hammaste eest.

Kuidas saab öelda, kas koer on heas vormis?

Lihtsalt vaadates nähtavaid märke. Lõppude lõpuks, Teie olete parim otsustamaks, mis on Teie koera jaoks normaalne. Kas nende karvkate on terve ja läikiv?? Kas nad on tähelepanelikud ja õnnelikud? Peale väikest harjutamist, saate kontrollida oma koera ja hinnata tema kehalist üldseisundit.

Vaadake oma koera ülalt - neil peaks puusade ees olema talje. Siis vaadake teda kõrvalt kui ta seisab - kõhupiirkond peaks olema veidi üles tõmmatud. Seejärel vajutage kergelt koera ribidele - Te peaksite neid tundma, samas ei tohi nad olla liiga esiletungivad.

Kui Te ei tunne üldse enam koera ribisid on aeg oma loomaarstiga vestelda kaalu langetamise programmist.

Hoides oma koera optimaalses füüsilises vormis

Koerad seedivad toitu ligikaudu poole selle aja jooksul, mis kulub inimestel, seega peavad nad saama kvaliteetset kergestiseeditavat toitu.

Millist tüüpi valku on toidus kasutatud on kindlasti üks asi, mida koerale toidu ostmisel jälgida. Kõik  EUKANUBA toidud  sisaldavad kergestiseeditavaid valke värskest ja kuivatatud kanalihast, lambalihast või kalast; pluss süsivesikud, rasvad, vitamiinid ja mineraalained. Samuti sisalduvad toidus looduslik peedimass ja prebiootikum FOS aitamaks hoida seedimist tasakaalus ja edendada tervislikke soolestiku baktereid.

Hea seedimise märgiks on väike, tahke ja hea konsistentsiga väljaheide - see näitab, et Teie koer saab oma toidust maksimaalset kasu, seega on ka vähem seedimata jäätmeid. Lisaks loomulikult Teie koera energia tase ja muud märgid (nagu naha ja karvkatte kvaliteet) näitavad, et ta saab õiges koguses vitamiine ja toitaineid.

Regulaarne füüsiline aktiivsus tervete liigeste jaoks

Regulaarne liikumine koos täieliku ja tasakaalustatud toitumisega aitavad hoida Teie koera tervislikku kehakaalu vähendades stressi liigestele ja lihastele aidates tal samal ajal end tunda ja välja näha suurepäraselt. Üldiselt on suurematel koertel suurema tõenäosusega probleeme liigestega kui väiksematel koertel, kuid nende toidu kaudu saate mõnes asjas abiks olla.

Glükoosamiin ja kondroitiin on kaks terve kõhre looduslikku ehitusplokki, Teie koera toidus leidudes aitavad nad toetada terveid liigeseid pidevalt täiendades kudede uuendamiseks ja parandamiseks vajalikke toitaineid.

KUI PALJU PEAKS TOITMA OMA KOERA?

Järgige alati loomatoidu tootja poolt pakendil toodud toitmisjuhiseid.

Soovitame Teil toita oma koera kaks korda päevas, jagades soovitatud 24-tunnise toidunormi kaheks. Järjepidevalt oma koera toitmine üks kord hommikul ja üks kord õhtul annab koerale piisavalt aega toidu seedimiseks ning õpetab talle, millal on järgmine toidukord.

Pidage meeles, et erineva suurusega koerad vajavad teatud toitainete erinevaid koguseid, samuti vajavad koerad erinevaid toite oma igal eluetapil. EUKANUBA-s mõistame, et koertel on neli erinevat eluetappi (viis suurematel koertel) - kutsikas, (juunior), täiskasvanu, eakas ja seenior, ja meie toidud on kohandatud pakkumaks koerale õiget toitumist igas eluetapis.

MAIUSTUSED

Mõnikord väärivad koerad hea käitumise või uute oskuste omandamise eest väikest maiuspala. See on suurepärane viis koolituse kinnistamiseks ja aitab vajadusel juhtida kõrvale koera tähelepanu, et saaksite keskenduda millelegi muule. Veenduge, et maiused on tervislikud ja koerale kasulikud, näiteks aitavad hambaid puhtana hoida. Enamik koeri on rahul, kui saavad preemiaks tüki või või kaks oma tavatoitu.