Õige toidu valik Teie kassile

Hea toitumine on samavõrd oluline kassi tervisele nagu Teie tervisele. Kuid kassi toitumisvajadused on üsna erinevad meie omadest. Kui inimese toitumine peaks olema kõrge kiudaine sisaldusega ja väherasvane, siis kass vajab kõrge rasvasisaldusega toitu – energia ja luksusliku tiheda karvkatte jaoks ja vähem kiudaineid soolestiku hea tervise jaoks.

Isegi kui Teie eelistate taimetoitlust, kassid ei kipu sööma lihata toitu. Kodukassid on lihasööjad nagu nende suured kaslastest nõod ja nad vajavad loomset valku ja loomset rasva seedetrakti terviseks. Samuti vajavad kassid energia jaoks süsivesikuid.

ELUETAPP JA ELUSTIIL

Kuidas valida tuhandete erinevate saadaval olevate lemmiklooma toitude hulgast see üks ja ainus sobiv Teie kassile?

Alustuseks määratlege kassi eluetapp ja elustiil. Kassipojad, imetavad emased ja seeniorloomad on head näited eluetappidest. Ja igas eluetapis on erinevad toitumisvajadused. Kõik kassitoidud peaks näitama, millise eluetapi jaoks on nad soovitatavad.

Toitumisvajadused sõltuvad ka elustiilist. Kass, kelle põhitegevuseks on diivani valvamine ei vaja nii palju energiat kui kass, kes naabruses ringi luusib.

Lõpetuseks on oluline võtta arvesse Teie kassi tervislikku seisundit, nagu toidu allergia, mis vajab spetsiaalset loomaarsti poolt soovitatud ravitoitu.

Kuivtoit või konserv?

Kui olete kindlaks teinud oma kassi eluetapi ja elustiili vajadused, peate otsustama, kas teda toita kuivtoidu või konserviga. Enamik kasse toitub ainult kuivtoidust. Kuivtoidud toetavad abrasiivse toime kaudu terveid hambaid ja igemeid. Mõned kassid, eriti pirtsakad sööjad, naudivad siidise ja niiske tekstuuriga konserve.

On oluline meeles pidada, et kuigi kuivtoidu võib jätta kaussi kogu päevaks, söömata jäänud konserv tuleb ära visata 30 minuti pärast. Seetõttu on kuivtoit tavaliselt parim valik hõivatud inimestele, kes ei ole päevasel ajal kodus.

Kui teate oma lemmiku toitumisvajadusi ja oma eelistusi, olete valmis toitu ostma.

etikettide võrdlemine

Koostisosad on loetletud kahanevas järjekorras vastavalt nende sisaldusele. Kuna kassid vajavad liha, siis on parim valida toit, mille esimene koostisosa on loomset päritolu valgu allikas, nagu kana, lambaliha, kalajahu või muna. Need koostisosad sisaldavad asendamatuid aminohappeid nagu tauriini, mida ei leidu köögiviljapõhistes valguallikates nagu sojajahu või maisigluteen.

Teaduslikud uuringud näitavad, et kasutades toidus süsivesikute kombinatsiooni, näiteks maisijahu või odra ja sorgoga, pakub see optimaalset süsivesikute seedimist ning aitab säilitada energiataset.

Uuringud näitavad ka, et peedimass – mass, mis jääb peale suhkru eemaldamist suhkrupeedist – on suurepärane kiudainete allikas ja soodustab tervet seedetrakti.

Pehme, särava karvkatte ja terve naha jaoks vajab Teie lemmikloom optimaalset omega-6 ja omega-3 rasvhapete sisaldust toidus. Heade rasvaallikate hulka kuuluvad kanarasv ja kalajahu.

Kvaliteet

Kassitoidu etiketid annavad piiratud teavet toidu toiteväärtuse kohta, kuna märgistamiseeskirjad ei võimalda tootjatel kirjeldada pakendis sisalduvate koostisosade kvaliteeti.

Mainekas lemmikloomatoidu tootja suudab Teile selgitada oma konkreetseid meetodeid oma toodetes kasutatud koostisosade kvaliteedi hindamiseks ja tagamiseks.