Kutsikate Toitmise Juhend | Eukanuba

Kutsika toitmise juhend

Just nagu lastel, on kutsikatel teised toidu vajadused kui täiskasvanutel. Valides toitu kutsikale, tehke valik sama hoolikalt kui valiksite beebitoitu lapsele. Toit, mida kutsikale pakute, paneb aluse pikale ja tervele elule,

Kutsika omamine tähendab palju enamat kui ainult tema söötmine. Side, mis Teil kutsikaga tekib, kestab kogu elu. Loomulikult õpetate oma kutsikale õiget käitumist, kuid olulisem on see, et kutsikas tunneb, et teda armastatakse, samuti tunneb end turvaliselt oma uues kodus ning inimestega, kes on tema uus pere..

Kutsikas on juba emapiimast võõrutatud kasvataja poolt, nüüd vajab ta kvaliteetset toitu, mis pakub 100% täisväärtulikku ja balanseeritud toitumist.

Kvaliteetse toidu valimine kutsikale

Hea ja kvaliteetne kutsika toit sisaldab palju valku ja rasvu, omega-6 ja 3 rasvhappeid, ning valikut vitamiine ja mineraale, et kutsika keha oleks optimaalses seisundis. Valgu tüüp on samuti oluline kuna valk annab keha tervislikuks kasvuks ja arenguks vajalikud ehitusplokid. Valige selline toit, mis sisaldab loomset valku nagu kana, lambaliha või kala.

Usume, et kutsika toit peab sisaldama järgmist:

 • Kvaliteetne loomne valk - lihaste ja luude õigeks kasvuks ja arenguks
 • DHA aitab kutsikal kiiremini õppida ja olla kergesti treenitav.
 • Sobivad kiudained nagu peedimass ja probiootik FOS hea seedimise toetamiseks
 • Balanseeritud omega-6 ja 3 rasvhapped tervele nahale ja karvkattele
 • Vitamiinid E ja C tervele immuunsüsteemile

Erinev toitumine erinevas suuruses koertele

Esimesed kuus kuud on kutsika jaoks kiire kasvu periood, nad kulutavad kaks korda rohkem energiat kui täiskasvanud koerad. Kuna nende mao maht veel areneb, siis on eriti oluline, et nad saavad kohandatud toitu vastavalt vajadustele ja tõu suurusele.

 • Toakoerad ja väiksed tõukoerad arenevad kiiresti ning selletõttu vajavad palju valku, rasva ja kaltsiumi.
 • Suured tõukoerad vajavad väga reguleeritud koguses valku ja kaltsiumi, et toetada aeglasemat kasvu. Suurt tõugu kutsikad võivad kasvada kuni vanuseni 24 kuud!
 • Keskmist suurust kutsikad on kuskil nende kahe vahel.

Kutsika toitmise nipid

Kui olete oma lemmikule toidu välja valinud, pidage silmas järgmisi nõuandeid, et Teie kutsikas sööks hästi:

 • Mõõtke portsioni suurusi õigesti. Alustage paki peal soovitatud kogusega ja jagage toidukordade vahel (üks kord hommikul ja üks kord õhtul).
 • Tõstke kauss ära, kui kutsikas on saanud süüa 30 minutit. See ennetab ülesöömist, mis omakorda viib ülekaaluni.
 • Hoolitsege selle eest, et Teie koeral oleks ligipääs kausile värske veega ning vahetage vett regulaarselt.
 • Kontrollige kutsika kaalu regulaarselt silitades koera külgedelt. Te peaksite tundma kutsika ribisid. Te peaksite samuti nägema ta vöökohta kui vaatate kutsikat ülalt alla või kõrvalt. Tutvuge meie juhistega kuidas säilitada koera optimaalset keha seisundit.
 • Pidage meeles, etkõik EUKANUBA toidud kutsikatele on täisväärtuslikud ja vastavad kõikidele koera toitumisvajadustele. Muude toiduainete lisaks andmine võib takistada mineraalide imendumist.

Kui olete mures kutsika toitumise või tema kaalu pärast, siis viige ta kindlasti loomaarsti juurde ülevaatamiseks.

Millal peaks üle minema täiskasvanud toidule?

Esimestel nädalatel ja kuudel vajab kutsikas spetsiaalset toitumist, et tema luud oleksid tugevad ja et tal oleks piisavalt energiat kasvamiseks. Kui kutsikas kasvab suureks on oluline valida hoolikalt sellise toidu, mis toetab seda, mis on juba kutsika toiduga loodud.

Aeg, mil Teie kutsikas saab täiskasvanuks sõltub tema suurusest. Iga koer on erinev, kuid allpool on toodud keskmine vanus, mil koera võib täiskasvanuks pidada:

 • toakoerad ja väiksed koerad, 9-12 kuud
 • keskmised koerad, 12 kuud
 • suured koerad, 12-15 kuud
 • väga suured koerad, kuni 24 kuud

Suurte ja väga suurte koerte puhul tähendab see seda, et Teie koer võib välja näha nagu täiskasvanu kuid tegelikult on ta ikka veel kutsikas, ta käitub rohkem kui nooruk kui täiskasvanu!

Tutvustame toidu noortele koertele

Meie EUKANUBA-s, saame aru, et erinevat suurust koerad vajavad erinevat hoolt. Selle tõttu töötasime välja Developing junior toidu – ülemineku toit suurtele koertele, kes ei ole enam kutsikad, kuid ei ole veel ka täiskasvanud.

Toit noortele koertele sisaldab ikka veel põhitoiteaineid, mis on vajalikud arenguks nagu näiteks Dokosapentaeenhape treenitavuse arenguks ja loomne valk, mida vajavad suuremad koerad, et säilitada aeglast kuid püsivat kasvu ning mis aitab lisaks kasvatada tugevaid liigeseid ja lihaseid täiskasvanuks saamiseks.

Mida peab sisaldama toit täiskasvanud koertele

Teie koer vajab täisväärtuslikku ja balanseeritud toitumist, mis vastab kõikidele vajadustele järgmises eluetapis. See hoiab omakorda nende keha optimaalses seisundis, samal ajal ei anna liiga palju energiat, mis võib viia lisakaaluni.

Valides õiget toitu oma täiskasvanud koerale jälgige, et see sisaldaks loomset valku ning ka kaltsiumi. Pidage meeles kõiki vajalikke vitamiine,, mis peaksid sisalduma kutsika toidus, nagu vitamiin E ja C, omega 6 ja 3 ja õige kogus kiudaineid, kuna need kõik on ülimalt tähtsad terve koera elu vältel.

Nii nagu regulaarse liikumise tagamine on ka kvaliteetsesse toitu investeerimine parim, mida saate teha, et Teie koer oleks terve ja elaks kaua.