Puppy's First Vet Visit | Eukanuba

Kutsika esimene loomaarsti visiit

Loomaarsti visiit ei tohiks Teile lemmikloomaga stressi tekitada. Mida oodata kutsika esimesel loomaarsti visiidil ja mida saate teha, et kogemus oleks meeldivam.

Oma loomaarstiga tuttavaks saamine

Mõned kutsikad on juba käinud loomaarsti juures esimeseks vaktsineerimiseks koos oma kasvatajaga, kuid sellegi poolest on hea kui panete esimese aja kirja mitme päeva pärast pärast kutsika koju saabumist, et alustada suhtlust loomaarstiga nii positiivselt kui võimalik.

Pärast esimest visiiti, peate külastama arsti vähemalt kord aastas, nii on kindel, et kutsikal tekib positiivne suhe loomaarstiga ja ta harjub ülevaatamisega. Hea mõte on ka see, et vaatate kutsikat ise läbi oma kodus. Kontrollige ta kõrvu ja silmi, ning puhastage   ta hambaid regulaarselt.

Teie loomaarst teeb täieliku arstliku kontrolli, mis sisaldab suu ja hammaste ning kõrvade ja silmade kontrolli, et teha kindlaks, et Teie kutsika tervisega on kõik korras. Võtke kaasa ka mõned tervislikud maiused, et muuta arsti külastuse meeldivamaks ning preemerida teda kontrolli ajal hea käitumise eest. Vältige tähelepanu pööramist kui ta reageerib halvasti või tekitab lärmi kontrolli ajal, premeerige teda vaid siis kui ta käitub hästi.

Nõuanded loomaarsti külastuse meeldivamaks muutmiseks

  • Proovige saada aeg varahommikul, siis on loomakliinikus vähem inimesi ja loomi. Samuti, kui Teie kutsikas pole veel vaktsineeritud, siis on parem vältida kokkupuudet teiste loomadega.
  • Võtke kaasa kõik vajalikud paberid seoses vaktsiinidega, mida saite kasvataja või eelmise pere käest, nii saab Teie loomaarst planeerida kõiki vajalikke ravikuure ja soovitada kuidas Teie kutsikat välise maailma jaoks ette valmistada.

Teie kutsika vaktsineerimised

Tavaliselt tuleb looma vaktsineerida umbes 6-8 nädala vanuselt, järgmine vaktsiineerimine on 12-16 nädala vanuselt. Väga oluline on nendest aegadest kinni pidada, nii on Teie kutsikas nakkushaiguste eest täielikult kaitstud. Teie kutsikas on kaitstud järgmiste haiguste eest: hepatiit, parvoviirus, taud, koerte leptospiroos, marutõbi ja borellioos. Kui   reisite oma kutsikaga välismaale, võtke kaasa vaktsineerimise pass ja tehke kindlaks, et see vastab kõikidele selle riigi nõudmistele.

Mikrokiip

Teie loomaarst ilmselt soovitab paigaldada mikrokiip, kuigi kasvataja võis selle juba ära teha. Mikrokiip koos Teie informatsiooniga paigutatakse naha alla kutsika kaela piirkonda, nii saab iga arst kindlaks teha, kui kutsikas on kadunud või vigastatud.

Kastreerimine ja steriliseerimine

Te peate samuti läbi mõtlema, kas soovite oma lemmikut kastreerida või steriliseerida. On palju nii poolt kui ka vastu argumente, näiteks, kastreeritud koerad käituvad paremini ja märgistavad vähem, samas see võib aidata kaasa lisakaalu tekkele. Teie loomaarst saab Teiega kõiki võimalusi arutada.

Ärge unustage küsida loomaarstilt kõiki küsimusi, mis Teid huvitavad. On oluline, et Te tunnete, et olete hästi ettevalmistatud oma kutsika eest hoolitsema järgnevatel nädalatel ja kuudel.