Kuidas oma koera karva trimmida | Eukanuba

Kuidas oma koera karva hooldada

Oma koera välimuse eest hoolitsemine tähendab seda, et ta mitte ei näe ja ei tunne end hästi vaid see aitab koeral hoida optimaalset keha seisundit.

Hoolitsedes oma koera karva eest õpite samuti tundma koera keha, seega on palju lihtsam märgata mõningaid tervise probleeme ning samuti leida kirpe ja puuke.

Peaksite koera harjutama karva trimmimisega juba kutsikaeas. Kui ootate harjutamisega liiga kaua, ei pruugi koer olla väga koostöövalmis, eriti kui on vaja puhastada kõrvu ja lõigata küüsi.

  • Loomade karvkate: terve karvkate  on hea märk sellest, et Teie lemmik on terve ja et nahk on korras. Terve nahk ei ole mitte ainult oluline Teie lemmiku välimuses, vaid kaitseb Teie looma mustuse ja infektsioonide eest.
  • Lemmiku nahk:  Teie koera nahk on tema keha suurim organ. Õige toitumine aitab hoida nahka tervena. Oma koerale kvaliteetse toidu andmine, mis sisaldab valke, mineraale, A, D3 ja E vitamiine ning samuti omega 6&3 rasvhappeid aitab säilitada teie koera tervet nahka. Kõik see sisaldub  EUKANUBA toitudes.
  • Harjamine:  Enamus koeri ajavad karvu kaks korda aastas(kevadel ja sügisel). Kuid selleks, et saada lahti lahtisest karvast(ja porist!) tuleb koera tihemini harjata. Kõiki koeri(välja arvatud lühikarvalised tõud) tuleb harjata vähemalt kord nädalas, vaatamata sellest kui palju karvu nad ajavad. Kasutage  pehmet hambaharja  ja kasutage seda siis kui koer on rahulik ja lõdvestunud. Viige koera tähelepanu eemale maiuse või mänguasjaga ning tõmmake õrnalt harjaga mööda hambaid. Pügamisega võib alustada juba siis kui kutsikas on noor, nii et olge ettevaatlik kui Te ei ole seda varem teinud. Professionaalne koerte pügaja võib soovitada milline on õige hari Teie koeratõule ning kas Teie koer vajab pügamist või trimmimist.
  • Kõrvade eest hoolitsemine: Lontis kõrvad nõuavad rohkem regulaarset puhastamist kui kikkis kõrvad selle tõttu, et õhk ei pääse neile lihtsasti ligi ja seega on nad õrnemad ärrituste ja infektsioonide suhtes. Puhastage õrnalt kõrva välisklappi puhastuspadja või kergelt niisutatud puuvillase riidega sama ajal jälgides, ega kõrvas ei ole punaseid laike, niiskust ega liigset kõrvavaiku. Spanjelidel ja jahikoertel peab olema madal sööginõu, et nende kõrvad ei satuks söömise ajal kuivtoidu ega vee sisse.
  • Silmade eest hoolitsemine: Veenduge, et Teie koera silmad säravad. Pisaraid, mis on silma naturaalne puhastus, võib eemaldada puhastuspadja või kergelt niisutatud puuvillase kangaga. Helistage oma loomaarstile, kui Teie koera silmad on punased, põletikulised või kui silmadest tuleb eritust.
  • Küünte eest hoolitsemine Teie loomaarst peab olema esimene, kes Teie koera küüsi lõikab, kuid kui soovite teha seda edaspidi ise, siis jälgige kuidas teeb seda loomaarst ning küsige tema soovitusi. Vale küünte lõikamine võib põhjustada valu ja veritsemist.
  • Vannitamine: Koera nahk ja karv eritab õlisid, mis kaitsevad teda infektsioonide, ärrituse ja vee eest. Liiga sagedane pesemine võib vähendada õlide efektiivsust ning selletõttu tuleb koera pesta mitte üle korra kuus. Kui Teil on tõesti vaja koera pesta, siis kasutage spetsiaalset koera šampooni.

Konsulteerige professionaalse koerte pügajaga kui Teil on küsimusi seoses koera karva pügamisega. Kui arvate, et Teie koeral on nahaga probleeme, siis konsulteerige koheselt oma loomaarstiga.