Koeratoit tervele nahale ja karvkattele| Eukanuba

Koera naha ja karvkatte tervena hoidmine

Lisaks suurepärasele välimusele, on koera nahal ka suur roll koera üldises tervises – olles 12% kogu kaalust, kaitseb see keha vigastuste ja infektsioonide eest, aitab hoida temperatuuri kontrolli all ning toimib kui esmane kaitseliin. Karv insuleerib keha ning kaitseb nahka päikese, kuuma ja muude ärritajate ärritajate poolt tekitatavate traumade eest.

Läikiv karv on kõige nähtavam märk koera üldisest tervisest ning me kõik saame aru, et heas seisundis karv näeb ilus välja.

Miks koera karvkate on nii oluline?

Paljud inimesed arvavad, et koertel on ainult kaks tüüpi karvkatet – pikk ja lühike. See on mingil määral õige, kuid on olemas ka sirge, lokkis, traat, lame, sulis- karvkate, kui mitte mainida veel ühe- ja topeltkihilist karva. Erinevatel tõugudel on palju erinevaid karvkatteid, mis sageli näitavad koera "töö" eesmärki.

Labradoridel on näiteks, lühike, lame, topelt karvkate tihke aluskihiga, mis annab neile kõrge veekindluse ja soojusisolatsiooni, mis on eriti oluline veekoertele.

Paljudel terjeritel on lühike, paks ja karm karvkate - ideaalne kaitse okaste vastu. Milline tahes on Teie koera nahk ja karvkate, sellel on olulised funktsioonid.

Toitumine tervele nahale ja karvkattele

Koera karvkate koosneb 95% valgustselletõttu on väga oluline anda talle toitu, mis sisaldab kvaliteetset loomset valku, nagu kana, lambaliha ja kala. Valk annab kehale vajalikke aminohappeid, mis tagavad nahale ja karvale õige niisutuse, toetavad nende tervet struktuuri ja funktsiooni. Koerad kulutavad väga palju energiat oma karvkatte kasvatamiseks, nii et kuni 35% koera igapäeva valgu tarbimine on vajalik, et nende nahk ja karv oleksid heas korras.

Terve nahk on pehme ja paindlik ning juuksejuured on sügaval naha sees. Omega-6 ja 3 rasvhapped aitavad kaasa eluks vajalike õlide ja vahade tootmisele, mis ennetavad kuivust ning säilitavad nähtavalt tervet karvkatet. Teised toiteained, mis on vajalikud nahale ja karvkattele on vitamiinid A, C ja E, tsink, vask ja biotiin.

Nii nagu õige toitumine, koera karva hooldamine mõjub tema nahale ja karvkattele samuti hästi.

Toitumisalased kogemused aastast 1969

EUKANUBA spetsiaalse koostisega koeratoit, põhineb kogemustel aastast 1969, sisaldab kõiki vajalikke toiteaineid, et toetada terve naha ja karvkatte säilimist ka seestpoolt. Iga eluetapi retsept on kohandatud vastavalt Teie koera vajadustele, alates kutsikast kuni juuniorini, täiskasvanust seeniorini, võite olla kindel, et Teie koer saab kõike vajalikku, et toetada tema optimaalset keha seisundit ja suurepärast karvkatet.

Selleks, et Teie koera karva seisundit parandada, soovitame seda regulaarselt hooldada; kasutades kvaliteetset harja kord nädalas, vähendab samuti karvade väljalangemist.

Viited:

 Davenport GM, et al. Toitumise mõju nahale ja karvkattele Praegused dermatoloogia uuringud Proceedings from Pre-Congress Symposium, 4th World Congress of Veterinary Dermatology, San Francisco, 2000; 4-9.