Koer ja nuusutamine| Eukanuba

Nuusutamise teadus

Koer kasutab oma haistmismeelt, et mõista ümbritsevat maailma ning nende haistmismeel on arenenum kui meie oma. Kui inimese ninas on umbes 5 miljonit haistmisretseptorit, siis koera ninas võib neid olla kuni 300 miljonit - haistmine on koerale sama oluline kui meile nägemine.

Jalutuskäik pargis võib tähendada koerale kümneid informatsiooni punkte, mis annavad märku teiste koerte olemasolust ja nende tervisest ning samuti ka nendega koos elavatest inimestest.

Oma koera haistmismeele kontrollimine

Te ei saa keelata oma koeral nuusutada. Koerad on oma loomult uudishimulikud olevused ja see on nende viis ümbritsevat maailma näha. Siiski, vahetevahel võivad koerad ka väga sobimatult nuusutada ning tekitada piinlikkust, võimalik, et Teie koera on lihtne erinevate lõhnadega segadusse ajada. Mõned nipid kuidas seda kontrolli all hoida:

  • Pakkuge talle erinevat meelelahutust kas siis maiuse, plaksutamise või jalutusrihma näol.
  • Kõige lihtsamad käsklused nagu "istu" ja "ei tohi" aitavad Teie koeral aru saada, et tema käitumine on vale. Hoidke alati natuke kuivtoitu käepärast, et koera head käitumist premeerida.
  • Harjutage oma koera puuriga, nii et ta on harjunud seal olema, kui tegelete parasjagu oma pere või külalistega.
  • Püüdke tegeleda koeraga rohkem enne üritusi või sündmusi, et ta väsiks ära ja tal ei oleks soovi ringi nuuskida.

Kas koeral peab olema niiske nina?

Mitte tingimata! Koera nina kipub olema niiske, kuna ta lakub seda. See aitab tal paremini lõhna tunda ning ta saab kiiremini kindlaks teha kust lõhn tuleb, kuid nina ei ole alati koera tervise indikaator, kuiv nina ei tohiks olla murettekitav.

Kui olete koera tervise pärast mures, siis kõige parem on teda loomaarstile näidata.