Kuidas tulla toime Teie koera seedehäiretega | Eukanuba

Miks koeral tekivad seedehäired?

Paljudel koertel esineb aeg ajalt seedehäireid. Sümptomid võivad esineda alates letargiast, söögiisu kadumise, oksendamise ja kõhulahtisuseni. Sellist laadi tervisehäda võib kesta mitmest tunnist kuni mitme päevani. Juhul kui see kestab 24 tundi peaksite pöörduma oma loomaarsti poole.

Õnneks, enamusel juhtudel on põhjus selles, et Teie koer sõi midagi, mida ta süüa ei tohtinud. Koerad on oma loomult uudishimulikud, ning nad söövad ja nuusutavad ebatavalisi objekte, see on nende viis uute asjade avastamiseks. See viib vältimatult pisikute ja bakterite neelamiseni objekti katsumise, närimise ja söömise kaudu. Enamasti, kui Teie koer on terve ja tunneb end hästi ning tal on välja arenenud hea seedimine ja tugev immuunsüsteem juba kutsika eas, siis sellised juhtumid ei tekita suurt probleemi.

Koera seedimise tervena hoidmine

Koera seedimissüsteem erineb oluliselt meie omast. Kuna koerad erinevad suuruse poolest, siis vajavad nad sellist toitu, mis mitte ainult ei sobi nende eluetapi vaid ka nende tõuga. Koerad arenesid välja kiskjatest, nagu hundid, nende seedetrakt on palju lühem kui meil; umbes kuus korda koera kehapikkust. Mis tähendab seda, et nad vajavad toitu, mida on lihtne seedida 7-10 tunniga. Oma koera seedimise eest hoolitsemine aitab säilitada optimaalset keha seisundit ja toetada pikka ja aktiivset elu.

Parim toit, mida saate oma koerale anda on kvaliteet-toit, mis on spetsiaalselt välja töötatud koerte toitumisvajaduste täitmiseks. Leidke toit, mis sisaldab samuti ka antioksüdante(nagu vitamiin E ja C), probiootikume ja mineraale, mis puhastavad hambaid.

Kergesti seeditavad toidud

Kiudained on vajalikud käärsoole tööks, kuid kuna koerad on kiskjad, kes söövad ka raipeid, on nende seedesüsteem sobilik rohkem valgu ja rasva seedimiseks. Rikkalikult loomseid valke soodustab head seedimist ning aitab säilitada optimaalset keha seisundit.

Kui toit sisaldab rohkem raskesti seeditavaid koostisosasid, siis nad jäävad seedetrakti käärima ja tekitavad omakorda gaase, vedelaid väljaheiteid ja kõhulahtisust. Kvaliteetne koeratoit on välja töötatud selleks, et olla koerale kergesti seeditav.

Kiudained paremaks seedimiseks

Naturaalsed kiudained nagu peedimass toetavad Teie koera seedimissüsteemi tervist liigutades toitu mööda soolestikku. Probiootikumid nagu FOS (fruktooligosahhariidid) aitavad kaasa heade bakterite tekkele, sarnaselt nendele, mis sisalduvad inimestele mõeldud jogurtites, säilitavad soolestiku naturaalset balanssi ning toetavad tervet immuunsüsteemi.

Jälgige, et koeratoit ei sisaldaks liiga palju kiudaineid, see ei tohi ületada 5% kuna see võib piirata teiste toiteainete seedimist. Korralikud väljaheited on hea märk teie lemmiku seedimissüsteemi tervisest.

Premeerige koera maiusega asjakohaselt

Liigne või sobimatu premeerimine võib Teie koerale halba teha. Teiste toiduainete tutvustamine toidu või maiusena võib ülekoormata või takistada koera seedimist ning lõppeda ebameeldivalt.

Piim võib olla kahjulik ja šokolaad on mürgine Teie koerale. Paljud reklaamitud maiused sisaldavad palju kaloreid ning võivad põhjustada ülekaalulisust. Paljud koerad on õnnelikud ka kuivtoidu palakeste üle  , mida Te igapäevaselt annate, kui lisada sinna juurde kiidusõnad!

Mida lihtsam seda parem

Koera seedimise tervise puhul kasutame märksõna "regulaarne". Erinevalt meist, koerad ei ihalda vaheldust oma toidus; nad näitavad samasugust entusiasmi sama toiduga iga päev. Andke koerale süüa alati ühtemoodi - samad kogused ühte ja sama kvaliteetset toitu, samadel aegadel ja koeral esineb seedehäireid palju harvemini, regulaarsete toidukordadega on nende seedimissüsteem võimeline toimima ideaalselt.