Koera ja kutsika koolitamise nipid| Eukanuba

Treeningnipid kutsikatele ja koertele

Kutsika koolitus tähistab teekonna algust - kergesti erutuvast kutsikast armastavaks ja lojaalseks koeraks, kes on Teie kõrval kogu elu.

Sinu ja su koera suhe on nagu kahesuunaline tänav - ühendus. Ja nagu kõikides lähedastes suhetes - mida rohkem annad, seda rohkem saad tagasi. Sellepärast mängid ka sina olulist rolli.

Millal Võib Kutsika Koolitus Alata?

Kohe! Kui sa võtad kutsika kasvatajalt, on ta tõenäoliselt koju toomise hetkeks umbes kaheksa nädala vanune. Selles vanuses on kutsikal juba välja arendanud ligikaudu 80% täiskasvanu ajust ja lähinädalatel jätkub nende aju edasne areng.

Teie kutsikas on valmis õppima ja on oluline teha kindlaks, et olete enesekindel ja järjepidev esimesest päevast alates.

Kutsikatel on lühike tähelepanuvõime ja õppimine võtab korduvaid katseid. Kui koer õpib ära mida temast oodatakse, on see suurepärane võimalus seda väga kiiresti korrata. Ja pidage meeles, et seda on lihtsam teha kohe. Kui kutsikad on mõne kuu vanemad, palju suuremad ja tugevamad ning sihikindlamad on seda teha palju keerulisem.

Kutsika Usalduse Võitmine

Usaldus ja järjepidevus annavad kutsikale kindlustunde, et nad saavad Teile, oma uuele vanemale, tugineda. Nende nime sage kasutamine võib tunduda lihtne, kuid nende jaoks on see väga tähtsaks signaaliks.

Teine suurepärane võimalus usalduse võitmiseks on läbi positiivse tasustamise ja hea käitumise soodustamise – selle asemel, et kasutada füüsilisi karistusi. Selle kaudu saate kasvatada tugevat usaldust, mis põhineb vastastikusel austusel ja asjakohasel tasul.

Kutsikad on väga lõbusad, kuid nad võivad olla ka häirivad, eriti kui nad ei tee alati seda, mida soovite. Peale selle, et nad ei räägi meiega ühte keelt, pidage meeles, et nad on väga noored ja seetõttu on nende tähelepanu kergesti kõrvale juhitav.

Ole oma kutsikaga kannatlik ja järjepidev. Ta alles õpib - lõppude lõpuks saab ta aru, mida Te temalt ootate.

Kutsika Koolitamise Alused

Olge valmis meelitamiseks, tegema palju korduskatseid, pakkuma maiuseid ja mõnda ärateenitud kiitust. Kui nad õpivad käsu peale istuma ja lamama, saate tõelist uhkust tunda – näidates uusi oskusi sõpradele ja perekonnale – koer naudib kogu seda positiivset tähelepanu.

Istu

Hoidke väikest maiust kutsika ees, nina lähedal (ärge laske maiust Teie käest kätte saada) ja liigutage seda aeglaselt tahapoole üle silmade, nii et nina tõuseb üles. Keha peaks loomulikult minema istumisasendisse. Niipea kui kutsikas istub, andke talle maiust, kiitke ja samaaegselt kasutage suulist käsku "istu". Jätkake harjutamist, kuni lõpuks kutsikas ei saa maiust, vaid piisab teie rahulikust kiitusest.

Lama

Hoidke maiust kutsika nina ees, liigutage seda aeglaselt maapinna poole ja esikäppade vahele. See peaks julgustama lamama heitmist, et maiust saada. Niipea kui kutsikas lamab, andke talle maiust, kiitke ja samaaegselt kasutage suulist käsku "lama". Taas jätkake harjutamist, kuni lõpuks kutsikas ei saa maiust, vaid piisab teie kiitusest.

Rihma Otsas Jalutamine

On oluline, et kutsika baaskoolitus hõlmaks ka rihma otsas jalutamise. Alustage siseruumides, kus kutsikas tunneb end mugavalt ja Teil on võimalus ümbrust kontrollida.

Esimese asjana pange kaela kaelarihm ja kohe andke maiust ja kiitke, et nad mõistaksid, et kaelarihma kandmine on hea asi.

Asetage mõni tervislik maius kaussi ühte toa otsa ja laske kutsikal kõndida Teie kõrval rihma otsas kausi suunas. Seejärel proovige kanda käes maiust ja kõndida koos kutsikaga lahtistel rihmal, kasutades maiust ligimeelitamiseks.

Järk-järgult täiustage protsessi; vältige rihma tõmbamist, kuna nad võivad osutada vastupanu ja lõpuks mängite köievedu. Kui kutsikal on enesekindel siseruumides, alustage võimaluse korral rihma otsas jalutamise koolitamist aias. Pidage meeles olla kannatlik ja kiita kutsikat, kui ta seda õigesti teeb. Teie teate, et rihma otsas kõndimine pole põhjus muretsemiseks, kuid nemad seda ei tea kuni on tõestatud vastupidine.

Toiduvalik Võib Kaasa Aidata Kutsikas Koolitusele

Kutsikale toitu valides pöörake tähelepanu koostisosale nimega DHA (dokosaheksaeenhape). See on looduslikult esinev omega-3 rasvhape, mis on aju arengu peamine ehitusplokk. Dieeti lisatuna aitab DHA kutsikatel õppida ja olla kergemini koolitatav. Kõik EUKANUBA Puppy ja Junior toidud on sobiva DHA tasemega, et anda kutsikale parim elu algus esimestest aastatest ja ka edaspidi.

Kutsika Koolitusklassid

Enamik meist EUKANUBA-s on mingil hetkel oma kasutanud kutsikate koolitusklasse. Hea klass on väga lõbus ja kasulik. Enne, kui märgata jõuad - vastab kutsikat kuulekalt kõigile juhistele ... või siis peaaegu kõigile. Oleme koostanud käepärase juhendi mida otsida kutsika koolitusklassis.

Täiskasvanud koera koolitus

On ütlus, et vanale koerale uusi trikke ei õpeta, kuid ei saa olla tõest kaugemal. Kas olete äsja võtnud täiskasvanud koera, kes vajab natuke abi põhikoolitusega, või kui Teie kasvatatud koer vajab meeldetuletamist - siin on mõned näpunäited täiskasvanud koera koolitamiseks.

Järjepidevus on Võti

Mis tahes käitumisprobleemidega võite oma täiskasvanud koeraga kokku puutuda, kehtivad ikkagi samad koolituspõhimõtted mis kutsikatelgi. Täiskasvanud ja väga sihikindla koera koolitamine võib võtta natuke rohkem aega ja kannatust.

Kõigepealt on tähtis olla järjepidev käskude ja kiitusega. Samuti on oluline tagada, et kõik Teie majapidamises teaksid koolitusalaseid eesmärke ja kuidas käske korralikult kasutada, sest vastasel juhul võib koer saada segadust tekitavaid segasõnumeid.

Pigem Kiitus Kui Karistus

Koerad õpivad positiivse stiimuliga. See tähendab, et saate saavutada oma eesmärke ainult siis, kui tunnustate soovitud käitumist ja õpetate - milline on hea käitumine. Koera karistatamine halva käitumise eest võib põhjustada ettearvamatut käitumist ja muudab nende õigesti koolitamise raskemaks.