Koera hammaste eest hoolitsemine: Kuidas hoolitseda koera hammaste eest | Eukanuba

Hoidke oma koera hambaid tervetena

Koera hammaste eest hoolitsemine on väga oluline. Ligikaudu 85% koertel esineb juba esimese kolme eluaasta jooksul probleeme hammastega, seega hammaste eest hoolitsemine on sama oluline kui teiste nähtavate tervise märkide eest.

Kutsikate hammaste hooldus

 

Andes oma koerale kuivtoitu, hoiad nende hambaid puhtana, kuid oluline on oma koera aidata - alates kutsikaeast harjutada neid hammaste pesuga. Täiskasvanu hambad arenevad kutsikatel kuue kuuselt kuid harjutada neid hammaste pesuga võib juba varem. 

Alustage õrnalt, et koer saaks protsessi ja läheda kontakti ajal lõdvestuda. Te isegi ei pea kasutama koera hambaharja ja hambapastat sellel etapil, kasutage ainult oma sõrmi ning masseerige õrnalt koera hambaid ja igemeid, nii et koer harjub kontakti ja tundega. Kui koer sellega harjub, võib võtta kasutusele hambaharja ja seejärel lisada ka spetsiaalse hambapasta. Ärge kunagi kasutage inimeste hambapastat sest see sisaldab fluoriidi ja see on koertele mürgine. Proovige võimalusel puhastada koera hambaid iga päev või vähemalt paar korda nädalas - see aitab säilitada kutsika suu tervist.

Varakult õpitud, ei ole igapäevane hammaste puhastamine probleem ning sellest kujuneb tema normaalne rutiin, mis loob aluse tervetele hammastele ja igemetele koera kasvu ajal.

Täiskasvanute hammaste tekkimine

Enamus kutsikatel vahetuvad piimahambad vanuses kolm kuni kuus kuud ja selle aja jooksul elavad nad läbi mõningaid ebamugavusi, nii nagu beebidki. Närimine leevendab valu, nii et koeral peab olema piisavalt näritavaid mänguasju.

Kui kutsikas saab kuue kuu vanuseks, nende 28 piimahammast peaksid olema vahetunud 42 täiskasvanu hammaba vastu. Regulaarse vet-kontrolli jooksul peab Teie loomaarst kontrollima, et kõik piimahambad on vahetunud ja täiskasvanu hambad on olemas.

Täiskasvanud hammaste eest hoolitsemine

Koertel tekivad samasugused bakteritest tingitud probleemid nagu hambakatt ja hambakivi nagu ka inimestel, mis viivad halva hingeõhu, hammaste väljalangemise, söömise probleemide ja teiste tõsiste tervise probleemideni. ja teiste tõsiste tervise probleemideni. Hambakatt on pehme, heledat värvi kiht, mis sisaldab baktereid ja mis kujuneb hammaste peal, igemepiirist allpool. See muutub süljes sisalduvate mineraalide mõjul hambakiviks - kõvaks kollaseks või pruuniks setteks.

Kõige parem viis vältida hammaste haigusi on neid ennetada, nii lihtne see ongi. Ennetavaid samme saab teha kodus ja need aitavad säilitada Teie koera hambaid tervetena.

Me soovitame jälgida 3-e põhireeglit:

  • Igapäevane puhastamine– Hammaste puhastamine on kõige efektiivsem viis hambakatu eemaldamiseks. Ideaalis, peab seda tegema iga päev või vähemalt kord nädalas.
  • Hammaste kontroll– Soovitame käia hammaste kontrollis vähemalt korra 6-12 kuu jooksul.
  • Hammastele kasulik dieet– Kuiva toidu andmine on parem kui märja toidu andmine sest kuiv toit kraabib hambaid ja aitab hambakattu eemaldada. On olemas ka maiused mis aitavad hoida Teie koera hambaid puhtana.

EUKANUBA toidud*eriline toidupala kuju koos DentaDefense süsteemiga aitab säilitada Teie koera hambaid puhaste ja tervetena.

Viited:

1 Wiggs RB. Parodontiit koertel ja kassidel. 11th Am Vet Dental Forum, Denver, Co, USA, 1997: 143-144
*Välja arvatud EUKANUBA toit kutsikatele