Koera välismaale võtmine | Eukanuba

Koera puhkusele kaasa võtmine

Pühade ajal tuleb koeraomanikel vastu võtta tähtis otsus: kas võtta oma lemmik kaasa sellele kauaoodatud puhkusele või saata ta sõprade ja perekonna juurde või usaldusväärsesse kennelisse?

Tänapäeval on aina rohkem koerasõbralikke reisisihtkohti ja lemmikuga reisimine on muutunud lihtsamaks. Kui Te otsustate võtta koer välismaale kaasa, siin on soovitused kuidas muuta reis turvaliseks ja sujuvaks.

Reisinõuanded Teie kutsika või koera jaoks

  • Pakkimine: veenduge, et teil on piisavalt kaasas koera igapäevast toitu kõigi äraoleku päevade jaoks, et mitte osta juhuslikku toitu, mis võib põhjustada seedetrakti häireid. Samuti ärge unustage oma koera lemmikmänguasju, tekke ja voodit, et ta tunneks end uues keskkonnas turvaliselt.
  • Pass: Kui sõidate välismaale, siis tehke ennem kindlaks, millised on nõutavad dokumendid (Teie loomaarst on hea teabeallikas). Reisimiseks EL-s on kohustuslikud lemmiklooma pass, ID-kiip, ja kehtiv marutaudi vaktsineerimine; see peab olema tehtud 21 päeva enne reisi. Kontrollige oma riigist lahkumise ja uuesti sisenemise eeskirju; näiteks peab koer reisi ajal olema vähemalt 15 nädala vanune. Samuti on olemas mitmeid erandeid eeskirjadest ning nõuded võivad olla erineva reisides väljaspool ELi; seega täpsustage neid nõudeid oma loomaarstilt.
  • Planeerimine: Enne koju naasmist võib osutuda vajalikuks ravikuur teatud tüüpi usside nakkuse ja/või kirpude vastu loomaarsti juures 24 tundi enne reisi. Ärge unustage enne kodunt lahkumist järgi uurida tagasipöördumiseks vajalikud nõuded. Selgitage enne reisi välja, kes Teid sihtkohas sellega aitab.
  • Praam:  Enamik laevafirmasid ei luba lühiajalistel sõitudel koeri tekile. Kui see on nii ja muud ohutumat alternatiivi pole, kontrollige eelnevalt laevafirmast, kas neil on reisi ajal vaba juurdepääs. Ärge unustage alati jätta koerale rohkelt värsket vett, et ta ei kuumeneks üle. Lisaks peate sooja või kuuma päeva korral hoolikalt jälgima, et Teie koeral oleks ohutu. Pikematel või ööbimisega reisidel võidakse nõuda, et koer kannaks suukorvi teel tekil asuvasse kennelisse ja tagasi.
  • Auto:  Mõelge ilmastikule ja reisile ette, eriti kui Teil pole autos konditsioneeri. Mõelge, kas see reis on Teie koerale hädavajalik. Ärge kunagi jätke oma kaaslast autosse järelevalveta, eriti kui ilm on soe. Ohutuim koht koerale reisides autoga on panna ta taha kasti, eemale turvapatjadest ja gaasipedaalist. Andke neile piisavalt ruumi. Veenduge, et kast on vooderdatud mittelibiseva pehme materjaliga või asemega, et koeral sõidu ajal mugav oleks. Kui Teil pole kasti või piisavalt ruumi, on abiks erilised turvavööd, mis on mõeldud Teie koera ohutuse tagamiseks. Kavandage oma reisi hoolikalt, et iga kahe tunni tagant oleks võimalik teha tualeti ja joomise peatus. Kui koer talub autosõitu halvasti, siis püüdke teda mitte toita enne reisi või küsige oma loomaarstilt iiveldusvastaseid ravimeid.
  • Lennuk:  Üksikud lennufirmad lubavad koeri salongi (kuigi on ka erandid); enamik peab koera pagasiks. Enne reisi veenduge, et olete tutvunud Teie poolt valitud lennufirma õigusnormidega. Kindlasti vestelge oma loomaarstiga, et arutada parimaid võimalusi tagamaks koerale võimalikult mugav ja ohutu reis.

Sihtkohas tuleb Teil oma koera aklimatiseerida. Viige ta kõigepealt jalutuskäigule. Tagasi majutuskohta jõudes jalutage rahulikult koeraga Teie uue kodu sees ja väljaspool seda.

Te koer peab teadma oma piire, kus magada ja kus käia tualetis. Olge valmis mõneks siseruumides juhtunud tualetiõnnetuseks. Käsitlege neid samamoodi nagu esmasel kodus käitumise koolitusel. Järgige oma igapäevast toitmise ja jalutamise rutiini. See tagab Teie koera rahulolu uues keskkonnas.

Kui Teil on oma koeraga reisimise kohta küsimusi või muresid, siis konsulteerige oma loomaarstiga ja vajadusel reisibürooga, kelle kaudu broneerisite reisi.