Kassipojad ja vanemad kassid

Isegi, kui Teie vanem koer või kass on rahulikult elanud teiste loomadega majas, ei saa olla kindel, et uus kassipoeg võetakse rõõmuga vastu!

Mõned healoomulised vanemad loomad aktsepteerivad igat uut koju toodud lemmiklooma. Tavaliselt on isegi kõige rahulikum koer või kass mures uue kassipoja ilmumise pärast.

Kui toote koju uue kassipoja, vajab Teie vanem koer või kass palju rohkem tähelepanu. Nad peavad tundma, et neid ikkagi armastatakse, ja et uustulnuk ei ohusta positsiooni peres.

Uus kassipoeg

Kassipoega esimest korda koju tuues tuleb ta isoleerida. Vali tuba neutraalsel territooriumil (mitte vanema lemmiklooma lemmikmagamiskohta). See annab vajaliku aja, et rahustada vanem loom ja kaitseb noorukit ka võimaliku agressiooni eest.

kassi koht

Varusta kassipoja tuba voodi, kraapimisposti, wc, toidu ja veekausside ja mänguasjadega. Pane kassipoeg tuppa ja lase tal seda mõnda aega enda seltsis uurida. Jäta kassipoeg lühikeseks ajaks üksi, et ta saaks end mugavalt uues keskkonnas sisse seada.

Alguses võib kassipoeg peitu pugeda. Proovige ta välja meelitada ning rahustada. Ärge olge pealetükkiv. Ta hakkab Teid järk-järgult vähem pelgama.

Esimesed kohtumised

Loomad õpivad üksteist lõhna abil tundma. Teie vanem lemmikloom veedab palju aega kassipoja toa uksealust nuuskides. Kassipoeg teeb sama teisel pool ust.

Pärast päeva või kahte, peaks olema võimalik määrata vanema looma suhtumise kassipoega. Koer tahtev kassipojaga kohtuda kraabib ust ja liputab saba, kass nurrub ja on üldiselt uudishimulik ja sõbralik. Aga kui koer uriseb või haugub ukse peale ja kass susiseb ja tundub ärritunud, oleks parem enne edasist suhtlust oodata veel paar päeva.

Võtke aeglaselt

Kui vanem lemmikloom paistab valmis olevat, avage uks piisavalt, et nad saaksid üksteist näha ja haista. Kindlasti ole lähedal, et saaksid protsessi kontrollida. Vastavalt nende reaktsioonile, ava uks järk-järgult rohkem, kuni nad kohanevad üksteisele ärrituseta silma vaatama. See protseduur võib kesta mitu päeva, kuid see on tavaliselt edukas.

Kahe lemmiklooma esimene näost näkku kohtumine peaks olema lühike ning loodetavasti rahulik. Kui vanem lemmikloom on koer, abivahendid nagu rihm ei lase tal kassipoega taga ajada ja hirmutada.

Ärge sundige. Lase loomadel olla nii lähedal või kaugel, kui nad tahavad. Korrake lühitutvustust nii sageli kui vaja, kuni loomad saavad mugavalt samas ruumis järelevalve all olla. Ära oota sõprust esimesest pilgust – see võtab aega.

Kõigile koha leidmine

Vanem lemmikloom peab olema kindel, et uustulnuk ei võta üle tema territooriumi. Kui tal on lemmik magamiskoht, ära lase kassipojal seal magada. Anna noorukile tema isiklikud mänguasjad.

Loomad on sageli väga kaitsvad oma söögi ja toidukausside suhtes. Ideaalis, kuna kassipoeg peaks sööma kassipoja toitu, võiks teda toita eraldi ruumis või alal nii kaua kui võimalik.

Jälgige söögiaegu, et mitte lasta ühel või teisel loomal teist toidukausi juurest ära lükata. Kuna kassipoja toit on parim esimese 12 kuu jooksul, võib olla mõistlik jätkata kassipoja toitmist mõneks ajaks suletud ruumis.

Kuigi kõikideks eluetappideks koostatud premium kvaliteediga toit annab mõlemale loomale täieliku ja tasakaalustatud toitumise, kui täiskasvanud kass on ülekaaluline, ei vaja ta neid ekstra kaloreid, mida kassipoja toit annab. Tegelikult, kui Teie kass sööb kaalulangetamiseks või kehakaalu kontolliks dieet toitu, ei saa kassipoeg toidu kaussi jagades sealt kõiki kasvamiseks vajalikke toitained.

Kõige parem on toita lemmikloomi toiduga, mis on koostatud konkreetse eluetapi jaoks.

Kassi tualetid

Kaks või enamat kassi jagavad sageli majapidamises tualetti, kuid paljudele täiskasvanud kassidele ei meeldi jagada kassipojaga, vähemalt seni, kuni need on paremini kohanenud.

Kahe tualetiga varustamine peaks ennetama, et täiskasvanud kass läheb vastuhakuks sobimatutesse kohtadesse märgama.

Sõbrad, sõbralikud vaenlased või vaenlased?

Võib võtta aasta või rohkem, kuni Teie vanem lemmikloom ja kassipoeg end üksteisega täiesti mugavalt tunnevad. Võib olla neist ei saa kunagi sõpru, nad lihtsalt õpivad üksteist taluma.

Isegi kui nad jäävad võõrandlikuks, hindab enamik lemmikloomi siiski teise sooja keha olemasolu ajal, kui nende omanikud ei ole kodus. Kuid tavaliselt aja jooksul loob enamik lemmikloomi omavahel toimiva suhte, isegi kui nad ei ole parimad sõbrad!

Enne kassipoja koju toomist

  • Lase loomaarstil kassipoeg läbi vaadata, et ta oleks terve ning parasiidivaba.
  • Tee kindlaks, et kõik lemmiklooma vaktsineerimised on ajakohased.
  • Agressiivsus väheneb, kui mõlemad loomad on kastreeritud või steriliseeritud (kassipoeg asjakohases eas).

Peale kassipoja koju toomist

  • Kassipoega esimest korda koju tuues isoleerige ta.
  • Tutvustage täiskasvanu ja kassipoeg järk-järgult.
  • Kaitske vanema lemmiku "territooriumit" ja õigusi.
  • Varustage nad eraldi toidu- ja veekausside, mänguasjade ja tualettidega.