Proteiin, rasv ja kiudained - põhilised toitained tervetele kassidele.

Turul on niivõrd suur valik kassitoitu, et üsna raske on valida, mis on Teie kassile õige.

Siin on mõned näpunäited, kuidas tagada, et Sinu kass saaks õiges koguses toitaineid oma toidust.

Kvaliteetse valgu tähtsus

Kui tegemist on kassi toitmisega, pole kõik valguallikad samaväärsed. Kassid on kiskjad ning vajavad toitu, mis sisaldab palju rasvu ja põhilisi toitaineid, mida ei saa taimsetest proteiinidest nagu sojaoad. EUKANUBA kassitoidud sisaldavad loomset päritolu valke, mis pakuvad kõiki asendamatuid aminohappeid nagu tauriin. Lisaks, eriline rafineerimine ja kvaliteedigarantii testid tagavad, et kasutame ainult kõrge kvaliteediga, kergestiseeditavaid valguallikaid.

Rasvhapete tähtsust

Kassidele on tähtsad kahte tüüpi rasvhapped- omega-3 ja omega-6. Omega-6 rasvhapped sisalduvad kanas ja maisis ning on vajalikud nahale ja karvakattele ning membraani struktuurile.

Omega-3 rasvhapped sisalduvad näiteks kalas. Omega-3 rasvhapped on olulised verehüübimisele ning muu hulgas vähendavad põletike teket. Kõik EUKANUBA kassitoidud sisaldavad omega-6 ja omega-3 rasvhappeid.

Õiget tüüpi kiudained

Meie uuringud on näidanud, et mõõdukalt käärivad kiudained nagu peedimass toetavad soolestiku tervist. Kiudaine fermenteeruv osa lõhustatakse soolebakterite poolt, et pakkuda lühikese ahelaga rasvhappeid, soolestiku rakkude energiaallikat. Mitte-fermenteeruv komponent tagab normaalsed väljaheited.

Kasutades ainult kergesti fermenteeritavaid kiudained võib põhjustada probleeme, nagu liigne gaas. Kasutades ainult mitte-fermenteeritavaid kiudaineid, nagu maapähkli kestad, suurendad väljaheidete mahtu, sest nad ei kanna mingit toiteväärtust.

Peedimass on kõikides EUKANUBA kassitoitudes toetamaks kassi seedimist.