Saaki jahtides

Kas siis lõunat või tolmurulle jahtides, kassidele meeldivad jahtimismängud. Suured kassid nagu lõvid ja gepardid õpivad oma saaki jahtima samamoodi nagu väiksed kassid: nad harjutavad. Nad omandavad varitsemise, jahtimise, kargamise ja puruks rebimise oskusi igapäevaselt mängides.

Alates hetkest kui kassipoeg tõuseb üles oma vankuvatel tagajalgadel, et saada eelis mõne mängukaaslase ees, kuni täiskasvanuea lõpuni, ei tundu kassid kunagi kaotavat oma vaimustust liikumise, valguse ja varju ja üllatusmomentide üle.

Hiilimise harjutamine.

Nii üllatavalt kui see ka kõlab, peavad kassid tegelikult harjutama hiilimist. Looduses kaotavad kassid tihti oma eine, kuna nende saak võib joosta kiiremini ja kaugemale kui nemad suudavad. Nende kasside ainus võimalus on tuginedes oma instintiivsele võimele sulandudes ümbruskonda jääda täiesti liikumatuks ning oodata kuni ettevaatamatu sihtmärk saabub.

Kassidel on palju hämmastavaid andeid, mis arenevad vanusega. Täiskasvanud kassi silm püüavad kolm korda rohkem valgust kui inimese silm. Samuti nad kuulevad viis korda paremini kui meie. Tegelikult on kassi kuulmine kolm korda teravam - eriti kui tegemist on kõrgete helidega - kui isegi kõige tundlikumal koeral.

Jaht, Saak ja Küünised

Kuigi neil ei ole vaja püüda sööki, naudivad kodukassid varitsusmänge. Nii nagu sportimine aitab inimestel püsida elava ja erksana, hoiab mängimine igas vanuses kassid tervete ja heas füüsilises vormis. Samuti aitab see vältida igavust, mis sageli viib pahandusteni.

Kassiomanikud peaksid oma lemmikutele pakkuma palju mängimisvõimalusi ja veenduma, et nende kassi füüsilise motivatsiooni säilitamiseks on piisavalt mänguasju. Ilma selle väljundita võivad kassid olla altid hävitavale käitumisele või täielikule letargiale.

Nii et järgmine kord, kui kass näitab välja selgelt välja mängimissoovi, minge ja võtke pall. Lõppude lõpuks vajavad väiksed kassid samamoodi nagu suuredki parimas vormis olemiseks mängimise stimuleerimist.